Sprzedaż: 510 710 874 Wynajem: 605 437 431 Transport: 506 178 768 Wycena, rejestracja i VAT: 607 242 967 Akcyza, cło i tłumaczenia: 667 215 734

Samochód na zamówienie

Naszą działalnością jest również realizacja zamówień na samochody pożądane przez naszych klientów. Jesteśmy świadomi, że wiele ludzi nie chce kupować samochodów w Polsce z uwagi i na obawę o wciąż niski odsetek serwisowania ich w autoryzowanych stacjach obsługi oraz wciąż zły stan polskich dróg, które nie sprzyjają układom mechanicznym pojazdów. Na terenie Niemczech, Holandii oraz Belgii fachowym okiem szukamy pojazdów spełniających oczekiwania klientów, wypełniamy wszelką potrzebną dokumentację, organizujemy transport do kraju, rejestrujemy i dostarczamy klientom do miejsc docelowych. Klienci mogą również pojechać z nami i sami wybrać swoje samochody! Oferujemy profesjonalne doradztwo techniczne, celne oraz administracyjne!

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

Koszty zlecenia zamówienia na pojazd i jego transportu uplasowały się u nas na stałym poziomie:

  • 1200 PLN zamówienie pojazdu spełniającego oczekiwania klienta
  • 4000 PLN zaliczka na zakup pojazdu
  • 1600 PLN transport pojazdu z Niemczech, Holandii lub Belgii do miejsca docelowego w Polsce
Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

Pojazdów przeważnie szukamy na portalach:
www.mobile.de oraz www.autoscout24.de

Początkowo wpłacane przez klientów 1200 PLN to nasza prowizja za poświęcony czas na szukanie pojazdu oraz jego znalezienie. Od czasu podpisania umowy zamówienia z klientami, jesteśmy z nimi w nieustannym kontakcie telefonicznym i mailowym. Wysyłamy zdjęcia pojazdów, ich dokumentów i wyrażamy o nich swoją subiektywną i profesjonalną opinię pod kątem technicznym. Nie podejmiemy sami żadnej wiążącej decyzji bez zgody klientów. Realizacja zamówienia trwa przeciętnie od tygodnia do miesiąca. W cenie 1200 PLN będziemy szukać do skutku po całych Niemczech, Holandii i Belgii, aż znajdziemy pojazd spełniający oczekiwania klientów. W sytuacji, gdy klienci podpiszą z nami umowę zamówienia pojazdu i wpłacą nam 1200 PLN na poczet zamówienia pojazdu, lecz po jakimś czasie rozmyślą się, to oczywiście te 1200 PLN oddajemy.

4000 PLN to zaliczka na zakup pojazdu również pozostawiany nam przy podpisywaniu umowy zamówienia pojazdu. Kiedy już znajdziemy pojazd spełniający oczekiwania klientów i zostanie podjęta decyzja o zakupie pojazdu, klienci dostarczają nam całą kwotę za pojazd przelewem bankowym lub gotówką, a te 4000 PLN są wliczane do ceny zakupu pojazdu.

1600 PLN to opłata za transport pojazdu do kraju. Dostarczymy pojazd do klientów w bezpieczny i profesjonalny sposób. Jeżeli klienci zechcą sami zorganizować transport, nie będziemy mieć nic przeciwko. Jednakże w tej sytuacji nie będziemy odpowiedzialni za stan po dostarczeniu pojazdów do klientów, który może być inny niż przed załadunkiem.

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

W większości przypadków klienci na własne oczy zobaczą pojazdy dopiero, kiedy im je przyprowadzimy do miejsca docelowego. Zdajemy sobie sprawę, że może zaistnieć taka sytuacja, że to jednak nie będzie to, co klienci sobie wyobrażali. W tej sytuacji, pojazd zatrzymamy dla siebie, a klientom zwrócimy całość kwoty za zakup pojazdu. Będzie to oczywiście 1200 PLN prowizji, 1600 PLN kosztów transportu oraz cenę zakupu pojazdu wraz z zaliczką 4000 PLN. Jednakże przez ponad 15 lat działalności i setek zrealizowanych zamówień taki przypadek zdarzył się tylko dwa razy. W pierwszym z nich pojazd w rzeczywistości okazał się zbyt mały dla potrzeb klienta, w drugim przypadku kobieta zwyczajnie zmieniła zdanie.

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

Wszystkie podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Za każdą usługę wystawiamy fakturę VAT lub VAT-MARŻA w zależności od jej rodzaju.

Po zakończeniu transakcji zamówienia pojazdu oferujemy także opcjonalnie jego kompleksową rejestrację w kraju oraz ubezpieczenie (więcej informacji w zakładkach Kompleksowa rejestracja oraz Ubezpieczenia).

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

Wycena i wszelkie inne informacje pod numerem telefonu 605 437 431 (Tomasz).

Wraz z dokumentami dostarczanymi nam na potrzeby zamówienia pojazdu i jego transportu konieczne będzie podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez naszą firmę. Wyrażenie zgody na przetwarzanie owych danych wynika z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określanego skrótowo jako „RODO”. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania tutaj.

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

Spojrzenie historyczne:

Polska gospodarka nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, a dochód rozporządzalny ludności nie jest aż tak wysoki, żeby wszystkie samochody były serwisowane w oryginalnych placówkach, ponieważ jest to wysoce kosztowne. Dlatego też wpływa to na stan pojazdów na polskim rynku i zniechęca wielu przyszłych właścicieli pojazdów.

Niemcy, sąsiadujący z nami na zachodzie kraj po drugiej stronie rzeki Odry, po II wojnie światowej dzięki amerykańskiemu wsparciu finansowemu (którego my nie otrzymaliśmy ze względu na komunistyczną politykę ZSRR) dokonał istotnego cudu gospodarczego i zbudował najsilniejszą gospodarkę w Europie.

Dzięki budowie najsilniejszej gospodarki europejskiej, społeczeństwo niemieckie jest bardzo bogate. Dlatego też Niemcy jeżdżą nowymi samochodami i o nie niesamowicie dbają, ponieważ ich na to stać. Serwisują je tylko w autoryzowanych punktach obsługi, gdzie wszelkie naprawy i uzupełnienia eksploatujących się elementów dokonywane są przy użyciu tylko i wyłącznie oryginalnych części, olejów i płynów. Zachowanie takie sprawia, że te samochody są w stanie bardzo dobrym, a pokłosiem tego będzie fakt, że pojeżdżą jeszcze przez długie lata. Podobna sytuacja występuje także w Holandii i Belgii, lecz samochody nie są już w tak wysoce zadbanym stanie technicznym, jak w Niemczech.

Niestety ciężka przeszłość naszego kraju doprowadziła do tego, że to my kupujemy od nich te samochody, a nie odwrotnie. Wartości pojazdów na rynku niemieckim są znacznie wyższe niż na polskim, ponieważ wynika to z owej jakości, o której wspomnieliśmy wyżej. Samochody holenderskie i belgijskie są nieco tańsze, ale i tak wciąż droższe niż polskie. W pozostałych krajach europejskich samochody są statystycznie w takim samym stanie, jak w Polsce, więc nie warto o nich wspominać.

Copyright © 2022, eurocarjanowlubelski.pl     wykonane przez AKoL.pl

RegulaminPolityka prywatnościWspółpraca