Sprzedaż: 510 710 874 Wynajem: 605 437 431 Transport: 506 178 768 Wycena, rejestracja i VAT: 667 215 734 Akcyza, cło i tłumaczenia: 667 215 734

Urząd celny

Specjalizacją naszej firmy są również usługi celno-administracyjne związane z rejestracją pojazdów zakupionych na rynku krajowym, pojazdów importowanych oraz przeznaczonych na eksport. Oferujemy możliwość skorzystania z usługi kompleksowej rejestracji, bądź poszczególnych jej etapów. Podstawy opodatkowania i zasady płacenia cła, akcyzy i VAT-u nakładanych na pojazdy sprowadzane zza granicy nie są nam obce. Mamy doświadczenie w zakresie rejestracji pojazdów z większości krajów świata.

Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

a) usługa celna dla pojazdu importowanego z kraju członkowskiego Unii Europejskiej

  • podatek akcyzowy 3,1% wartości rynkowej pojazdu (do pojemności silnika 2.0) lub 18,6% (powyżej pojemności silnika 2.0)
  • 130 PLN usługa zapłacenia podatku akcyzowego
  • 17 PLN upoważnienie urzędowe do zapłaty podatku akcyzowego przez firmę Euro-Car
  • 15 PLN dodatkowa opłata za przelewy bankowe oraz kserokopie dokumentów

Dodatkowo należy nam dostarczyć:

  • kserokopia dowodu osobistego przyszłego właściciela pojazdu oraz opcjonalnie współwłaścicieli
  • umowa kupna/sprzedaży pojazdu lub faktura VAT/VAT-MARŻA
Euro Car Janów Lubelski, AutoKomis, Wynajem, Wypożyczalnia

b) usługa celna dla pojazdu importowanego spoza Unii Europejskiej

  • wszystkie etapy zawarte w podpunkcie o usłudze celnej dla pojazdu importowanego z kraju członkowskiego Unii Europejskiej oraz dodatkowo:
  • cło 10% wartości pojazdu lub zaświadczenie o przeprowadzonej odprawie celnej i opłaconym podatku VAT
  • podatek VAT o stawce 23% wartości pojazdu lub zaświadczenie o opłaconym podatku VAT

W dniu rejestracji pojazdu należy wykupić polisę obowiązkowego ubezpieczenia OC, które można także wykupić u nas (więcej informacji w zakładce Ubezpieczenia).

Wycena i wszelkie inne informacje pod numerem telefonu 667-215-734 (Wojciech).

Wszystkie podane ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Za każdą usługę wystawiamy fakturę VAT lub VAT-MARŻA w zależności od jej rodzaju.

Wraz z dokumentami dostarczanymi nam na potrzeby pośrednictwa w reprezentacji w urzędzie celnym konieczne będzie podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez naszą firmę. Wyrażenie zgody na przetwarzanie owych danych wynika z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określanego skrótowo jako „RODO”. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do pobrania tutaj.

Copyright © 2024, eurocarjanowlubelski.pl     wykonane przez AKoL.pl

RegulaminPolityka prywatnościWspółpraca